Časté otázky

Časté otázky k používání zvlhčujících nosních sprejů

V této části otázek a odpovědí naleznete různé příklady použití různých druhů nosních sprejů QUIXX®.

Obecné otázky

Dýchání je zásadní, životně důležitý děj, který probíhá převážně nosem. Každých 24 hodin náš nos v závislosti na míře fyzické aktivity přefiltruje, zvlhčí a ohřeje zhruba 10 až 170 litrů vzduchu, než dorazí do plic.

Při nachlazení, chřipce, rýmě, zánětu vedlejších nosních dutin, zánětu nosu a vedlejších nosních dutin nebo alergiích dochází k zánětu nosní sliznice, k jejímu otoku a k produkci velkého množství hlenu. Nos se ucpává, čímž se může zhoršovat dýchání, čich, spánek i kvalita života. V tomto případě začínáme dýchat ústy, takže se vzduch, než se dostane do plic, nefiltruje, nezvlhčuje ani neohřívá. Spolu s ním mohou do plic vstupovat různé viry, bakterie a znečišťující částice, jež mohou vést k dalším infekcím a poškození.

QUIXX® se vyrábí z vody odebírané ze zálivu Cancale ve Francii. Jedná se o chráněnou mořskou oblast, která se nachází ve vzdálenosti 20 km od pobřeží a podléhá nepřetržitému a přísnému dohledu ze strany Francouzského výzkumného ústavu využití moře (IFREMER).

Při přílivu se zde tvoří silné proudy, které obnovují hladinu kyslíku a regenerují obsah minerálů a stopových prvků.

Ne, QUIXX® neobsahuje konzervanty.

Ne, přípravky QUIXX® s mořskou vodou pro péči o nos nezpůsobují závislost.

„Klasický“ nosní sprej QUIXX®

Klasický nosní sprej QUIXX® obsahuje vodu z Atlantského oceánu s vyšší koncentrací soli, než jaká je v buňkách nosní sliznice. Ucpaný nos uvolňuje plně přírodním způsobem.

QUIXX® účinně zmírňuje otok nosní sliznice, ulevuje od ucpaného nosu a dutin a zlepšuje dýchání nosem při nachlazení, chřipce, rýmě, zánětu vedlejších nosních dutin nebo alergiích.

QUIXX® obsahuje hodnotné stopové prvky a minerály.

Ano, přípravky QUIXX® pro péči o nos lze používat dlouhodobě.

Ne, kromě mírného štípání v nose na začátku aplikace.

Ano, nosní sprej QUIXX® působí pouze lokálně a je výborně snášen. Dále obsahuje 100% přírodní složky a neobsahuje žádné konzervanty.

Ano, nosní spreje QUIXX® a QUIXX® soft lze používat u kojenců a batolat ve věku 6 měsíců a starších.

QUIXX® soft

Nosní sprej QUIXX® soft aktivně čistí nosní cesty. Obzvláště v zimě při veškerých virových infekcích je důležité hygienu nosu udržovat.

Nosní sprej QUIXX® soft zvlhčuje nosní sliznici. Jeho používání je velmi vhodné při pobytu v místech, kde je vzduch vysušený ústředním topením nebo klimatizací.

Ano, nosní sprej QUIXX® soft lze používat dlouhodobě.

Ano, nosní sprej QUIXX® působí pouze lokálně a je výborně snášen. QUIXX® soft dále obsahuje 100% přírodní složky a neobsahuje žádné konzervanty.

Ano, nosní sprej QUIXX® soft lze používat u kojenců a batolat ve věku 6 měsíců a starších.

Ne, dosud nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Nosní sprej QUIXX® extra

Stejně jako u přípravku QUIXX® může na začátku používání dojít k mírnému štípání v důsledku vyšší koncentrace soli. Eukalyptová silice může u náchylných pacientů vyvolávat alergické reakce (včetně dušnosti).

Nosní kapky QUIXX® baby

Mezi časté příčiny ucpaného nosu patří nachlazení a chřipka. Problémy s nosem může zapříčinit také klimatizace a suché prostředí. Kojenci jsou vzhledem k dosud nezralému imunitnímu systému náchylnější ke komplikacím, jako jsou ušní infekce nebo zánět vedlejších nosních dutin, které se mohou rozvinout v souvislosti s rýmou.

Nosní kapky QUIXX® baby jsou speciálně navrženy pro děti od prvního dne života. Tento přírodní roztok s vodou z oceánu lze používat i u batolat, dětí a dospělých včetně těhotných a kojících žen.

Dosud nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky. Nosní kapky QUIXX® baby jsou velmi šetrné k nosu kojenců a batolat. Roztok obsahující vodu z oceánu je jemný jako slza.

Ano, nosní kapky QUIXX® baby jsou vhodné pro dlouhodobé používání. Neexistuje žádné riziko vzniku závislosti. 

Ne, nosní kapky QUIXX® baby neobsahují konzervanty.

Lahvička nosních kapek QUIXX® baby s kapátkem obsahuje zabudovaný antibakteriální filtr, který je speciálně navržen pro přípravky bez konzervantů. 

Ano, nosní kapky QUIXX® baby lze používat při současném užívání léků. Nedochází k žádným lékovým interakcím.

Nosní kapky QUIXX® baby lze zakoupit v lékárně, kapky nejsou vázány na lékařský předpis.