Od hygieny nosu k uvolnění ucpaného nosu

Léčba alergické rýmy

Senná rýma dokáže zničit i ten nejkrásnější jarní den. Pyl nebo další alergeny přítomné ve vzduchu se uchycují na sliznici nosu a dráždí ji.

Senná rýma v průběhu celého roku

Alergeny způsobují otok sliznice – stav označovaný jako alergická rýma, nosní alergie nebo senná rýma. Alergická rýma je obvykle chronická a příznaky alergie se vyskytují buď v nejvíce exponovaných obdobích během roku (sezónně), nebo bez ohledu na roční dobu (celoročně).

Nejčastějším příznakem je vysoká produkce hlenu s výtokem z nosu nebo s ucpaným nosem. Léčba alergické rýmy spočívá v tom, že se zamezí působení alergenu, který ji způsobuje. V případě některých spouštěčů to může být obtížné, ale je možné jejich působení alespoň omezit. Je-li například spouštěčem alergie pyl, můžete se v době, kdy je jeho výskyt vysoký, spíše zdržovat uvnitř.

V mnoha případech pomáhá vyplnáchnutní solným nosním sprejem, jako je QUIXX® soft a QUIXX® daily, které snižují hustotu hlenu a odstraňují příznaky alergie. Pokud to nepomůže, poraďte se s lékařem o dalších možnostech úlevy.

Doporučení k přípravku


Nosní sprej QUIXX®

QUIXX® účinně uvolňuje nos a dutiny ucpané v důsledku nachlazení, chřipky nebo alergií, aktivně čistí nosní cesty a zvlhčuje nosní sliznici.

Více informací