Přípravky QUIXX® pro péči o nos

Jakým způsobem nosní sprej QUIXX® uvolňuje ucpaný nos?

QUIXX® je nosní sprej s vodou z Atlantského oceánu, obsahující hodnotné stopové prvky a minerály. Pomáhá obnovit funkce nosu a přináší úlevu při ucpaném nose.

Způsob působení

Existují dva různé způsoby, jak přípravky QUIXX® mohou pomoci uvolnit ucpaný nos.

Izotonické roztoky mořské soli ve formě nosního spreje QUIXX® soft a nosních kapek QUIXX® baby se označují také jako „fyziologické“, jejich obsah soli totiž odpovídá obsahu soli v lidské krvi a jiných tělních tekutinách (0,9 %). Mají zvlhčující a čisticí účinky, které lze využít jako podporu při nachlazení a jako prevenci před vysycháním nosní sliznice.

Hypertonické roztoky mořské soli ve formě nosních sprejů QUIXX® a QUIXX® extra slouží ke zmírnění otoku nosní sliznice osmotickým tlakem, čímž se zlepšuje průchodnost nosu. Obsahují 2,6 % mořské soli. Tato vyšší koncentrace soli odstraňuje z oteklé sliznice nadměrnou vodu a usnadňuje tak dýchání.

Podrobnější informace o nosním spreji QUIXX®


nosní sprej QUIXX®

Jak se používají přípravky QUIXX® ke zvlhčování a čištění

Nosní sprej QUIXX® vždy používejte podle návodu k použití. Pokud si nejste jisti, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Více informací
Síla oceánu

Nosní spreje QUIXX® se silou oceánu

Voda je základem všeho živého a veškerý život na zemi pochází z oceánů.

Více informací
Ocean water

Podrobnější informace o vodě, soli a osmóze

Veškeré metabolické procesy v organismu jsou závislé na vodě a na vyloučení škodlivých látek ledvinami, střevy, kůží a plícemi.

Více informací
Pumpička QUIXX®

Speciální pumpička QUIXX® pro přípravky bez konzervantů

Lahvička obsahuje vestavěnou pumpičku s antibakteriálním systémem.

Více informací