Zdravotní průvodce QUIXX®

Jak chránit dítě během období nachlazení a chřipek

Dítě je třeba chránit před viry způsobujícími nachlazení nebo chřipku. Všechny tyto viry se přenášejí v kapénkách, například při kýchnutí, zakašlání nebo při fyzickém kontaktu. Aby bylo dítě co nejlépe chráněno, je třeba se řídit následujícími pravidly:

Bakterie a viry na rukou se mohou snadno přenést přes ústa, nos nebo oči na sliznice. Pravidelné mytí rukou mýdlem a teplou vodou je nezbytností, zejména před přípravou jídla.

Viry a bakterie se přenášejí dotykem ruky nemocného i na kliky dveří, vodovodní kohoutky nebo vypínače. Během chřipkového období je nutné jejich povrch pravidelně čistit dezinfekčním prostředkem.

Při kýchání a kašlání si před obličejem vždy přidržte kapesník. Použité kapesníky ihned vyhazujte do odpadu a po smrkání si umyjte ruce.

Během období nachlazení může být domov pro dítě nejbezpečnějším místem, kde bude chráněno před viry. A když půjdete ven, udržujte si bezpečnou vzdálenost od lidí, kteří již kýchají a kašlou. Je-li to možné, držte se stranou od míst, kde je hodně lidí. 

Desetiminutové větrání třikrát až čtyřikrát za den zajistí lepší vnitřní klima. Vlhkost ochrání sliznice dutiny ústní a nosní před vysycháním a zajistí jejich lepší odolnost.

Během prvních měsíců života je nejvhodnější mateřské mléko. Obsahuje enzymy proti škodlivým baktériím (lysozym) a protilátky, které dokážou dítě chránit před bakteriemi a viry.

Pokud se stane, že je dítě nachlazené, každodenní péče pomocí nosních kapek QUIXX® baby podpoří léčbu rýmy a zlepší celkovou pohodu dítěte.